Ostatnia
aktualizacja

Liczba wizyt

| Strona główna | Historia | Zarząd | Cenniki kortów | Turnieje | Zawodnicy | Linki | Autorzy | Forum |

Ostatnie wiadomości sportowe dotyczące wiadomości o zawodnikach oraz klubie

Powiększ

Powiększ

Rodzynek Sekuła

Michał Sekuła będzie jedynym reprezentantem Górnika Bytom w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria juniorów w tenisie. Zawody rozpoczynają się w sobotę (a nie jak pierwotnie planowano w piątek) na kortach przy ul. Tarnogórskiej. Niestety, nie wystąpią w nich dwaj inni czołowi bytomscy tenisiści, Grzegorz Panfil i Mateusz Szmigiel.

Ten pierwszy wyjeżdża do Gdyni na turniej seniorów, natomiast Szmigiel wystąpi w warszawskich międzynarodowych zawodach do lat 16.

- Jutro miały odbyć się eliminacje do turnieju głównego, ale odwołaliśmy je z powodu mniejszej, niż się spodziewaliśmy liczby uczestników - informuje Dariusz Łukaszewski, trener Górnika.

Zawody rozpoczynają się w sobotę o godz. 10.00. Kolejne mecze zostaną rozegrane w niedzielę. Jakie szanse na zwycięstwo ma Sekuła?

- Po przeglądnięciu listy zgłoszeń uważam, że Michała stać na awans do półfinału. Jest w niezłej formie. Myślę, że stać go na dobry wynik - liczy trener Łukaszewski.

Równolegle, w sobotę o godz. 10.00 na kortach Górnika rusza turniej amatorów z serii Grand Prix Bytomia.

TENIS Dobry start bytomskich tenisistów w mistrzostwach Polski juniorów

Michał Sekuła zdobył trzy medale mistrzostw Polski juniorów. Na kortach zabrzańskiego Mostostalu bytomski tenisista zdobył tytuł wicemistrzowski w singlu i mikscie, a w deblu zajął trzecie miejsce. Brązowe medale w grze podwójnej i mieszanej zdobył również Mateusz Szmigiel.

- Sekuła wypadł znakomicie, ograł wielu dobrych zawodników. Trzy medale to duże osiągnięcie, tym bardziej, że przed mistrzostwami nikt nie liczył na tak dobry występ Michała. Mam nadzieję, że teraz przełamie się psychicznie, bardziej uwierzy w siebie - liczy trener Górnika Bytom Jacek Widawski.

W Zabrzu katem bytomskich tenisistów był Wojciech Starakiewicz z Mery Warszawa. To on pokonał Sekułę 6:3, 6:4 w finale singla, a w ćwierćfinale wyeliminował Szmigla (6:3, 6:3). W parze z Kacprem Prockim wygrał 5:7, 6:4, 6:2 z Sekułą i Markiem Mrozkiem w półfinale gry podwójnej. Szmigiel grający w duecie z Andrzejem Kapasiem przegrał natomiast 3:6, 4:6 z Marcinem Omiecińskim i Bartoszem Jóźwiakiem.

- Bardziej liczyłem na dobry wynik w singlu - przyznaje Mateusz. - Żałuję porażki ze Starakiewiczem, choć muszę przyznać, że był on w świetnej formie. Mimo wszystko, wracałem z Zabrza niezadowolony.

Wczoraj w Szwajcarii rywalizację w mistrzostwach Europy do lat 18 rozpoczął Grzegorz Panfil. W pierwszej rundzie pokonał rozstawionego z numerem 3 Rumuna Petru Luncanu 6:3, 6:3.